Çalışan kadınlar ev hanımlarına oranla daha fazla hareket ediyormuş gibi düşünülse de bu durum her zaman için bir avantaj yaratmaz. Evde oturan bir hanımın ihtiyaç duyduğu sürekli beslenme hali çalışanlar için geçerli olmasa da öğün atlatmak zorunda kalmaları ciddi dezavantajlardan birisidir.

Kahvaltı öğünün hızlı ve yetersiz yapılıyor olması hatta bazen yapılamaması sorun yumağının büyümesine neden olur. Stres faktörünün çalışan kadınlar üzerinde daha fazla etkili olması kilo almanın en önemli sebepleri arasında sayılabilir.

Çalışan Kadın Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Çok yoğun bir koşuşturması olan işte çalışanların günde ortalama 1200 kalori alması önerilirken daha masa başı iş yapanların bu rakamı aşağı doğru çekmeleri önerilmektedir. Çalışan kadın diyeti örnek öneri öğün listesi şu şekilde yapılabilir.

Kahvaltı

Gün içerisinde zamanını çeşitli uğraşlarla geçirenlerin sıkı bir kahvaltı yapması önerilmektedir. Peynir, domates ve salatalık ile çeşitlendirilecek olan kahvaltının üç günde bir çorbayla yer değiştirmesi bağırsak hareketlerinin düzene girmesini sağlayacaktır. Evden çok erken saatlerde ve hızlıca çıkan kadınların her sabah en azından 1 bardak süt içmeleri çok önemlidir.

Öğle Yemeği

Öğle yemeklerinde fast food tarzı beslenmenin tercih edilmesi kilo kaybını zora sokacak bir alışkanlıktır. Bu nedenle evde hazırlanmış küçük sandviçler ve kuru meyveler bu öğün için idealdir. Çalışan kadın diyetinin en önemli ara öğün tercihleri meyveden oluşmalıdır.

Akşam Yemeği

Özellikle eve geç saatlerden gelen kadınların bu öğünü büyük bir yeşil salata tabağı ile geçirmeleri önerilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here